Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Aktori turk shumë i dashur për shqiptarët bëhet baba për herë të parë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i njohur turk me origjinë shqiptare, Kivanc Tatlitug, është bërë baba për herë të parë. 

Bashkëshortja e tij ka sjellë dje në jetë djalin e tyre që erdhi si një bekim në jetën e çiftit. Ata kanë zgjedhur që të voglin e tyre ta quajnë, Kurt Efe.

“E morën në krahë Kurt Efe, është i shëndetshëm. Lumturia jonë nuk përshkruhet me fjalë. Unë dhe Basak iu falënderojmë për urimet tuaja”, shkroi aktori i famshëm në një postim në Twitter.

Başak Dizer ka thënë se kanë zgjedhur pikërisht këtë emër për djalin e tyre, pasi dyshja u takuan kur aktori luante në filmin “Kurt Seyit dhe Şura”, shumë i ndjekur nga publiku shqiptar.

Më shumë
spot_img
spot_img