Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
29 %
4.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Aktori Petrit Malaj flet për kandidimin në Kukës: Kryeministri Rama më kontaktoi 3 herë, ja ku marr më shumë vota

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

69b4c7a2ec7e8d2e64820d45d9b4c3d0

Aktori Petrit Malaj tashmë është pjesë e listës së PS të kandidatëve për deputet në Tropojë.

I ftuar në ABC News , Malaj tha se kryeministri Edi Rama e ka ftuar 3 herë  për ta bindur të kandidojë, pasi fillimisht nuk e ka pranuar.

Gjatë intervistës aktori tregoi se e kishte kritikuar Ramën duke i thënë që ta kthejë më shumë kokën drejt veriut.

Në fund aktori u shpreh i bindur se do të marrë shumë vota në Has dhe Kukës., megjithësepika e tij e fortë është Tropoja.

Pjesë nga Intervista:

Pyetje: Është i sigurt pozicioni juaj i dyti në Kukës?

Malaj: Nuk ka qenë asnjëherë i sigurt por ne do ta marrim mandatin. A ka probleme. Unë e di që ka.

Pyetje: A nga ata që thonë që Rama po ju përdor?

Malaj: A do e lejoja unë të përdoresha. Populli ka njerëz që premtojnë gjëra boshe. Unë kam zë që do të buçasë fort nesër në parlament. Nëse dikush nuk flet në parlament pse duhet të zgjidhesh. Unë I kam hapur punë vetes. Unë jam shumë rehat. Unë kam pasur ftesë nga kryeministri. Jam takuar tre herë me të për këtë çështje. Ai ka pasur një presion të madh komunitar.

Pyetje: Pse tre herë. Pse keni hezituar?

Malaj: Sepse mendova të mos e prisja terezinë time. Thuhet që një person që hyn në politikë do përlyhet. Kush do më përlyejë mua. Unë kam shkuar atje këto ditë. Askush në komunitetin ku unë përballem, mos të presë nga Petriti që të atakoj kundërshtarët. I kam thënë kryeministrit, që ju e keni kthyer pak kokën në veri, por koka duhet të kthehet më shumë. Unë nuk jam entuziast. Unë jetën time e kam pasur konkurs gjithmonë. Edhe kur kam marrë rolet në film, edhe kur jam zgjedhur pedagog, edhe kur ajo zgjedhur dekan, jam zgjedhur, nuk m’i ka dhënë njeri

Pyetje: Cila është pika juaj më e fortë?

Malaj: Është Tropoja. Por unë do marrë shumë vota në Has dhe Kukës. Sondazhet kanë punën e tyre. Unë dua të kontribuoj. Unë marr përgjegjësi.

Më shumë

spot_img
spot_img