Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Aktori Jackie Chan kërkon të përfshihet në Partinë Komuniste: Është e shkëlqyer. Çdo gjë që thotë partia do të realizohet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Jackie Chan është një prej aktorëve më të njohur në botë. Edhe në Shqipëri ai njihet shumë për shkak të filmave aksion-komedi që ka luajtur.

Më herët aktori zbuloi se e ka qejf politikën dhe se i intereson që t’i bashkohet Partisë Komuniste të Kinës.

 “Unë kam zili që ju jeni atëtarë të Partisë Komuniste dhe mendoj se Partia Komuniste është thjesht e shkëlqyeshme. Ajo që Partia Komuniste thotë, ajo që Partia Komuniste premton. Do të bëhet realitet gjithmonë. Unë dua të jem një anëtar i Partisë Komuniste”, tha ai, një koment i cili shkaktoi duartrokitje nga të pranishmit në sallë.

Komentet e tij për lavdërimin e Pekinit u përhapën me shpejtësi në mediat sociale, duke shkaktuar një gamë të madhe reagimesh.

Në platformën kryesore të mediave sociale të Kinës “Weibo”, përdoruesit thanë se Chan ishte i padenjë për anëtarësim zyrtar te kjo parti.

“Unë nuk kam asnjë dyshim mbi patriotizmin dhe profesionalizmin e tij, por mënyra e tij e jetesës nuk është e denjë…anëtarët e partisë sonë duhet të japin një shembull pozitiv”, tha një prej qytetarëve.

“Ai ndoshta nuk është serioz dhe thjesht po vepron në raste të ndryshme”, u citua të thoshte një tjetër përdorues i “Weibo”.

Kritikat ndaj “stilit të jetës” së Chan me shumë mundësi kanë lidhje me marrëdhënien e tij jashtëmartesore që daton që nga viti 1999, si dhe një dënim me gjashtë muaj burg për veprat e drogës që djali i tij mori në Kinën Kontinentale.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img