Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Aktori i njohur turk publikon foto nga Tirana, përshëndet fansat në gjuhën shqipe

Shkruar nga Newsbomb
Aktori i njohur turk publikon foto nga Tirana, përshëndet fansat
Aktori i njohur turk, Taner Olmez për disa ditë ka qendruar në Tiranë. Ishte aktori i njohur shqiptar Nik Xhelilaj, i cili ka ndërtuar një karrierë shumë të suksesshme edhe në Turqi, i cili si i ftuar special në Festivalin e Këngës në skenë ngjtiti dhe aktorin turk Taner Olmez, i njohur në Shqipëri për rolin e tij protagonist në serialin “Doktori i Mrekullive”. Taner Olmez sot ka publikuar disa foto nga Tirana në rrjetin social Instagram. Por jo vetëm kaq, ai edhe ka përshëndetur në shqip. “Mirëmbrëma miq, mirëmbrëma Tirana. Faleminderit Nik Xhelilaj”, shkruan Taner Olmez.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Taner Ölmez (@taner_olmez)

Tirana është kthyer në një qendër atraksioni turistik për turistë të huaj nga rajoni, Evropa, por edhe më gjerë. Në kryeqytet mund të shijosh thuajse të gjitha format e turizmit, duke nisur nga ai kulturor, historik, duke vijuar te turizmi arkitekturor e kulinar, e mandej te turizmi malor dhe i aventurës.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese