Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Aktori i madh Bujar Asqeriu “ia bën fora”: Del në krah të Bujar Leskajt në PD e Vlorës, në një takim elektoral dhe thotë: VLORA është e bojatisur, por e ndryshkur (FOTO – TAKIMI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

68e1a67b84ba23f76ca0f85020d8c3a7

Eshtë nga ata aktorë që kur flasin e bëjnë sallën të kumbojë fort. Ishte ndër të parët që foli edhe për prishjen e Teatrit. Por kësaj radhe, aktori i madh Bujar Asqeriu ka vrapuar drejt Vlorës, për të marrë pjesë në një takim elektoral të drejtuesit të qarkut Bujar Leskaj me shoqërinë civile, sic shkruan leskaj në rrjetet sociale.

E sikurse ka ndodhur në Tiranë në rreshtimin e disa artistëve në krah të Erion Veliajt, Bujar Asqeriu ka zgjedhur të jetë në krah të PD në Vlorë, pikërisht në qytetin që ka marrë më shumë investime nga qeveria në këto katër vite që kaluan, ku Lungomare apo Vlora e vjetër, mbeten ndër investimet më të dukshme.

Zoti Asqeriu që mban edhe titullin “Nderi i Kombit” foli për gjendjen në qytetin e Vlorës, Vlorën e fasadave dhe jo të thelbit; Vlorën e bojatisur, por të ndryshkur; theksoi nevojën e punës me përkushtim e ndershmëri, si edhe nevojën e afrimit dhe punës me elektoratin gri.

145481333_643708519677658_3871760356803258989_n.jpg
145141773_708238990060668_3356536299667241370_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img