Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Aktori i famshëm ndan lajmin e keq me fansat, zbulon vendimin që ka marrë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tom Holland, ylli i “Spider-Man”, do të largohet nga rrjetet sociale. Ai ka thënë se e ka prioritet shëndetin e tij mendor.

Siç ka shpjeguar në një video që ka postuar në Instagram, si Instagrami ashtu  edhe Tëitteri  janë rrjete që mbistimulojnë dhe “mbytin” përdoruesin.

Më tej, Tom Holland shton se këto rrjete sociale janë shumë të dëmshme për gjendjen mendore

“Do të bëj një pushim nga mediat sociale për shëndetin tim mendor, sepse më duket se Instagrami dhe Tëitteri janë tepër stimuluese, dërrmuese, fiksohem kur lexoj gjëra për mua, dhe në fund, është shumë e dëmshme për gjendjen mendore. Kështu që vendosa të bëj një hap prapa dhe të fshij aplikacionin”, tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img