Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Aktori e thotë live në emision: Le të më shajnë, unë jam GREK!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ed512cb84c7a76ebc68ca87cc32c5387

Aktori, Laert Vasili është shprehur se nuk i trembet kritikave.  

Në emisionin “Repolitix”, Vasili ‘u kap’ me fjalën referendum, që sipas tij kemi fjalën e bukur shqipe “zgjedhje”.

I ngacmuar nga moderatori, ku i kujtoi se fjala ‘referendum’ gjendet edhe në Kushtetutë, Vasili tha se këtë nuk mund ta pranojë dhe se për këtë mund edhe ta shajnë, duke pranuar se është ‘grek’.  

Pjesë nga biseda:

Laert Vasili: Referendum është një fjalë e huaj, ne kemi fjalën tonë shqipe ‘zgjedhje’.

Moderatori: E ka edhe në Kushtetutë.

Laert Vasili: S’ka gjë. Ja po iu them vetë. Unë jam grek. Le të më shajnë…

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img