Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Aktorët e Teatrit Kombëtar kthehen në skenë, pas 586 ditësh, te ArTurbina

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktorët e Teatrit Kombëtar do të ngjiten në skenë pas më shumë se 586 ditësh. Prej kohës kur në vend u regjistrua rasti i parë me Covid-19, një vit e gjysmë më parë, aktorët nuk kanë luajtur më.

Ashtu si pjesa tjetër e aktiviteteve, edhe teatrot dhe kinematë u mbyllën.

Tashmë, ata do të rikthehen në skenë, jo në Teatrin Kombëtar por në skenën e ArTurbinës. Më datë 15 tetor ata do të performojnë të gjithë bashkë. Për më shumë, mund të ndiqni videon promovuese më poshtë.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img