Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Aktivistja: Pashë Kryemadhin dhe Carlon që ziheshin! M’u kujtua kur shisnim qepë unë e Fatimja, (nëna e Monikës) te Qyteti Studenti

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish e përndjekura politike, aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja është ngacmuar nga debati i Monika Kryemadhit të LSI e botuesit Carlo Bollino dhe është kthyer pas në kohë.

“Vendosa te buzeqesh edhe une! Lotët, ulërimat, vuajtjet…më prunë deri këtu në mes të asgjësë! Kur isha e re dhe kisha ëndra, një komshije plakë theshte gjithmonë “lutuni Zotit t’u japi pesë pare mend, sa te lidhni ushkuret, të tjerat t’ja ju japi fat! Sa fjalë të mencura paska thënë! Mundohu sa të duash, mundohu të punosh me ndershmëri, jo pa fatin dhe pisllëkun nuk fitoke gjë! Këto ditë që fle e zgjohem në një shtëpi të vërtetë, më duket nga momenti në moment…mbaroi filmi, dil me rrugë të madhe! Pse nuk ndodh!? Në një portal pashë Monikën me Carlo Bolinon që ziheshin për ndershmëri! Monika i thesh qe unë e pasur u bëra nga babai, qesha se mu kujtua kur shisnim qepë unë e Fatimja (nena e Monikes) në Q.S! Jo moj cupë i thashe nga ekrani, ti u bëre e pasur kur tu bë burri Kryeministër! Po sa para bën…këto janë thënë e stërthënë, ato po asaj gozhde i bihen! Nuk pata nerva të degjoj Salinjanin…jane bubureca qe perdoren (pastaj i bije të luash koke a pil)!

Nga hici u bënë politikanë bizesmene …dhe tani ne burg! Ah të ketë të vazhdoje rradha, janë shume nga e majta e nga e djathta!Unë buzëqesha njëherë…ju përshendes”, përfundon postimin e saj me nota ironie Lubonja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img