Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Aktivistja kosovare kundër gjestit të Granit Xhakës: Akt i turpshëm prej rrugaçi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zana Avdiu, aktiviste e Shoqërisë Civile në Kosovë është kundër gjestit që Granit Xhaka bëri në ndeshjen ndaj Serbisë. Nëpërmjet rrjetit të saj social ajo e ka quajtur atë një akt të turpshëm madje prej rrugaçi.

Kapiteni i Zvicrës, në një moment gjatë ndeshjes kur po konfliktohej me turmën e tëbuar të futbollistëve serb, u bëri me shenjë atyre gjenitalet e tij dhe kjo më pas solli edhe një konflik më të madh në fushën e lojës.

“Akti i Granit Xhakes, eshte per turp. Akt prej nje rrugaçi. Dhe, fatkeqesia eshte, qe asnje nuk la pa e shpernda ate foto. Pra, zero nivel, ne nje shtet te tane!”- shkruan Avdiu.

Më shumë


spot_img

spot_img