Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Aktivistja flet për kongresmenin që “zuri ngushtë” Blinken: Mik i madh i shqiptarëve, por Joe Biden na ka lënë në baltë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kongresmeni Lee Zeldin ditën e sotme vuri në vështirësi Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, kur e pyeti për shpalljen “non grata” ish-kryeministrin Sali Berisha.

Aktivistja shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, e cilësoi kongresmenin Zeldin një mik të madh të shqiptarëve, i cili foli pa frikë për George soros.

Ndërkohë Kokalari hodi akuza ndaj Presidentit amerikan Joe Biden, për të cilin tha se e ka lënë Shqiëprinë në baltë për çështjen e Kosovës dhe me opozitën.

“Ne vjet bëmë një event me shqiptarët dhe me Lee Zelden që tani e kemi mik thjesht për një falenderim çfarë ai bëri për vëllezërit Bytyçi. Pra nuk ka lidhje me punën e tij në Kongres. Lee Zeleden i njeh shumë mirë shqiptarët dhe nuk ka nevojë që të lobosh me para për Lee Zelden për të ndihmuar shqiptarët.

Për z. Berisha ne kemi disa miq shumë të shquar në Amerikë, që kanë bërë shumë për shqiptarët dhe do të bëjnë edhe në të ardhmen. Sot ajo që gjithçka bëri është se na dha një zë në Kongres. Dhe po ta shikosh nuk iu drodh qerpiku kur e pyet për Soros. Edhe sot nuk jemi vetëm. Biden na ka lënë në baltë qoftë me Kosovën qoftë me problemet qe kemi pasur kohët e fundt me opozitën në Shqipëri.’


Më shumë
spot_img
spot_img