Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Aktivistja e Teatrit Kombëtar ‘shpërthen’ ndaj vëllezërve Budina: Si nuk ju vjen turp o kokrrat e legenave, vetëm të jenë budallenj shqiptarët që t’ju besojnë më

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f190bda6e7490d584ccb0c218f310208

Avokatja e njohur Mirela Cela Jorgo ka reaguar ashpër ndaj vëllezërve Edmond dhe Robert Budina duke i akuzuar si militantë të Partisë Demokratike që shfrytëzuan kauzën e Teatrit Kombëtar për të synuar integrimin në politikë.

E njohur si një prej aktivisteve më rezistente ndaj kauzës së teatrit, juristja e ka cilësuar veprimtarinë e vëllezërve si aktrim dhe asgjë më shumë.

“Dmth vëllezerit Budina mashtruan 2 vjet e gjysëm tek mikrofoni i sheshit te teatrit se nuk donin karriere politike me protesten .

E ju jeni kokrrat e legenave.

PO VETËM TË JENË BUDALLENJË SHQIPTARËT DHE MILITANTËT E PD T’JU BESOJNE JUVE, O BUDINA.

Aktruat 2 vjet e gjysem në atë shesh me fjalime patetike.

Po si mund te jeni te besueshëm kur shfrytezuat nje kauz aq qytetare.

Si nuk ju vjen turp”, nënvizon ajo.

Më tej Cela shton se:

“Jo vetëm që paska patur te drejtë Rama dhe Veliaj qe thoshin se këta jane per interesat e tyre.. Po çfare kusuri kishim ne që e donim me zemër atë kauz”, shkruan juristja.

trhrhj56j56jfghj.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img