Aktivistja e Teatrit Kombëtar ‘shpërthen’ ndaj vëllezërve Budina: Si nuk ju vjen turp o kokrrat e legenave, vetëm të jenë budallenj shqiptarët që t’ju besojnë më

Publikuar tek: aktualitet, më 20:55 13-08-2020 Aktivistja e Teatrit Kombëtar ‘shpërthen’ ndaj vëllezërve Budina: Si nuk ju vjen turp o kokrrat e legenave, vetëm të jenë budallenj shqiptarët që t’ju besojnë më

Avokatja e njohur Mirela Cela Jorgo ka reaguar ashpër ndaj vëllezërve Edmond dhe Robert Budina duke i akuzuar si militantë të Partisë Demokratike që shfrytëzuan kauzën e Teatrit Kombëtar për të synuar integrimin në politikë.

E njohur si një prej aktivisteve më rezistente ndaj kauzës së teatrit, juristja e ka cilësuar veprimtarinë e vëllezërve si aktrim dhe asgjë më shumë.

“Dmth vëllezerit Budina mashtruan 2 vjet e gjysëm tek mikrofoni i sheshit te teatrit se nuk donin karriere politike me protesten .

E ju jeni kokrrat e legenave.

PO VETËM TË JENË BUDALLENJË SHQIPTARËT DHE MILITANTËT E PD T’JU BESOJNE JUVE, O BUDINA.

Aktruat 2 vjet e gjysem në atë shesh me fjalime patetike.

Po si mund te jeni te besueshëm kur shfrytezuat nje kauz aq qytetare.

Si nuk ju vjen turp”, nënvizon ajo.

Më tej Cela shton se:

“Jo vetëm që paska patur te drejtë Rama dhe Veliaj qe thoshin se këta jane per interesat e tyre.. Po çfare kusuri kishim ne që e donim me zemër atë kauz”, shkruan juristja.

trhrhj56j56jfghj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Tiranë, makina përplas 15-vjeçarin, dërgohet me urgjencë në spital
Rrëfimi shokues, 23-vjeçarja shqiptare: Ish-ministri më futi në dhomë, fiku dritën dhe më preku (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012855052947998
array(1) { ["section"]=> string(164) "aktivistja-e-teatrit-kombetar-shperthen-ndaj-vellezerve-budina-si-nuk-ju-vjen-turp-o-kokrrat-e-legenave-vetem-te-jene-budallenj-shqiptaret-qe-t-ju-besojne-me-217058" }