Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Aktivistja adoleshente vritet me thikë nga i dashuri, ja çfarë kishte shkruajtur për gratë në rrjete sociale

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aktiviste e të drejtave të grave u vra me thikë nga i dashuri i saj, pasi postoi në rrjete sociale komentin: Të jesh grua në Turqi është e vështirë, por ne vdesim më lehtë”.

17-vjeçarja Gizem Canbulut, ishte një kritike e sinqertë e trajtimit të grave në vend dhe që shpesh shkruante për dhunën me të cilën ato përballen. Sipas medieve të huaja, 17-vjeçarja Gizem Kambrut dyshohet se është therur dhe vrarë nga i dashuri Eren Yildiz.

Ky i fundit dyshohet se e ka goditur në qafë në një park javën e kaluar. Gizem ishte parë për herë të fundit në zonën Bucak në perëndim të qytetit të Burdur më 17 mars. Në këto imazhe ajo shihet me të atin dhe një shoqe, që bëjnë foto për kartën e identitetit. Pak më vonë ajo është takuar me të dashurin e saj në një park, ku besohet se është qëlluar për vdekje me thikë.

163546068 1347173332319462 6914401579626302362 n

Mediat vendase shkruajnë se Yildiz kishte shkuar në shtëpi pas krimit dhe telefonoi policinë për të treguar ngjarjen e ku më vonë ishte arrestuar nga policia. Ndërsa trupi i pajetë i adoleshentes u gjet në park nga policia, pasi autori kishte treguar vendndodhjen e krimit të rëndë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img