Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Aktivistët e PSD në Kosovë qëllojnë me tortë zv/kryeministrin Bislimi

Lajme të ngjashëm

Partia Socialdemokrate e Dardan Molliqaj në Kosovë është rikthyer me aksionet opozitare pas zhvillimeve dhe marrëveshjes së Ohrit. Sot në një prej rrethrrotullimeve të Prishtinës kanë vendosur një fotografi të kryeministrit Albin Kurti, duke e ilustruar hundën e tij me atë të pinokut.

Ndërkohë, pasdite kanë organizuar edhe një aksion ku në shënjestër ka qenë zv.kryeministri Besnik Bislimi, të cilin e kanë qëlluar me tortë dhe “milk-shake”.

“Tortë e milkshake për “Zajednicën”. E gëzofshin këta që e pranuan! Kurse ne, qytetarët e Kosovës, do ta kundërshtojmë atë e të kërkojmë masivisht dorëheqjen e tyre. Prandaj, protestojmë të shtunën, me 25 mars, në orën 14:00″, shkruan Molliqaj dhe ndan videon e mëposhtme.

Më shumë