Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Aktivistë të Vetëvendosje në protestë krah banorëve të Mirditës, shoqërohen në polici

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mes të shoqëruarve nga policia për bllokimin e rrugës gjatë protestës kundër ndërtimit të dy HEC-eve në Mirditë, janë edhe aktivistë të Vetëvendosjes.

Policia ka shoqëruar edhe gazetarin Preng Gjikola, si dhe 19 banorë për bllokimin e Rrugës së Kombit.

Ndërkohë, aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë mbledhur në një protestë para komisariatit në Lezhë, duke kërkuar lirimin e tyre.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img