Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Akt-marrëveshja e re e UKT me debitorët: Çfarë duhet të bëjnë për të përfituar nga vendimi lehtësues

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Akt-marrëveshja e re UKT sh.a me abonentët debitorë lehtëson dhe ndihmon të gjithë konsumatorët familjarë që të shlyejnë borxhet e faturave të papaguara prej kohësh. Njëkohësisht ky vendim i ri, i cili parashikon pagesën prej vetëm 2 mijë lekësh plus faturën e muajit përkatës, nxit gjithë konsumatorët që të shlyejnë detyrimet e parapambetura ndaj UKT sh.a.

Çfarë duhet të bëjë konsumatori për të përfituar nga ky vendim lehtësues:

-Për të lidhur akt-marëveshjen e re, abonentët debitorë duhet të paraqiten pranë njësive të UKT-së.

-Për të nënshkruar akt-marrëveshjen gjithë abonentët, në momentin që paraqiten në Njësinë përkatëse duhet të kenë me vete kontratën e furnizimit me ujë si dhe një mjet identifikimi.

-Ditën e nënshkrimit të marrëveshjes abonenti debitor duhet të kryejë pagesën e parë, e cila është 2 mijë lekë plus faturën e muajit aktual.

Njësitë ku duhet të paraqiten banorët sipas zonave:

Njësia Nr.1- Adresa: Rruga꞉ Riza Cerova, Pallati “Xhajs″, Tiranë.

Njësia Nr.2- Adresa: Rr.”Petro Nini Luarasi”, tek Tregu Elektrik..

Njësia Nr.3 – Adresa: Blloku i banimit “Vasil Shanto”, Rr. Jusuf Vrioni

Njësia Nr.4- Adresa: Rr.”Artan Lenja”, pranë Zjarrëfiksëve tek Fakulteti i Inxhinierisë së Ndërtimit

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img