Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Aksioni te Komuna e Parisit, Vangjeli: Na ka ruajtur Zoti pa ndodhur një hata

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Lorenc Vangjeli ka folur në studion e ‘Opinion’ për aksionin që u zhvillua në zonën e Komunës së Parisit ditën e shtunë në Tiranë.

Ai tha se pasi ishte konsultuar edhe me ekspertë, ai aksion ka qenë tërësisht i papërshtatshëm nga policia pasi mund të shkaktoheshin viktima të pafajshme.

“Tërësisht i gabuar, i pastudiuar. Zoti na ka ruajtur pa ndodhur një hata atje. Dhjetë vjet më parë një aksion në plazhin e Durrësit, i ngjashëm, përfundoi me vdekjen e 4 policëve dhe Zoti shpëtoi qytetarë të thjeshtë me shapka në plazh. E njëjta gjë, ku ka gra, fëmijë, pleq, ndodh ky agresion. Mjaftonin dhjetë veta të veshur civilë, të shihnin dhe ta arrestonin. Edhe nëse iknin ata të shumëkërkuar, të prisnin në një moment të dytë. Unë kam konsultuar ekspertë policie, e quajnë të papërshtatshëm. Zoti na ka ruajtur në atë zonë”,

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img