Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Aksioni për pastrimin e territorit, Rama thirrje qytetarëve: Na ndihmoni të identifikojmë ata që hedhin plehra dhe na turpërojnë si shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje qytetarëve që të denoncojnë të gjithë ata persona të cilët shohin duke hedhur mbeturina.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama ka postuar foto gjatë pastrimit të territorit në disa qyteteve.

“Faleminderit për angazhimin në Planin Kombëtar të Pastrimit🙏

📱💻👮‍♀️👮 Tani edhe nëpërmjet aplikacionit Komisariati Dixhital ndihmoni duke identifikuar ata që dëmtojnë natyrën tonë e na turpërojnë si shqiptarë duke hedhur plehra në hapësirat e përbashkëta publike 🙏

*momente nga pastrimi në Durrës, Vlorë, Kukës, Puke, Memaliaj, Libohovë, Prrenjas dhe Gjirokastër”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img