Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Aksioni në Vlorë, sekuestrohen dhjetëra motorrë pa dokumenta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Vlorës ka realizuar mbrëmë një askion për sekuestrimin e mjeteve pa dokumenta si dhe arrestimin e personave që drejtojnë mjete në kundërshit me ligjin.

Si rrjedhojë janë sekuestruar 6 mororrë dhe janë arrestuar 6 drejtuesit e tyre për mungesë të lejes së qarkullimit.

Të arrestuarit janë:  Leonard Kucuku, 29 vjeç, Leonard Haxhiraj 31 vjeç, Zija Hamiti 55 vjeç, Astrit Nukaj 54 vjeç, Artur Mustafa 38 vjeç dhe Denis Bilalaj 33 vjeç, të gjithë banues në Vlorë. Arrestimi i tyre është bërë për shkak të drejtimit të mjetit pa patent.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img