Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
1.5kmh
90 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Aksioni kundër informalitetit, Ahmetaj mesazh administratës: Nuk do të tolerohet asnjë sjellje arrogante

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ditë para fillimit të aksionit të infromalitetit ministri Ahmetaj dha mesazhin e tij për administratën fiskale dhe inspektorët që do të jenë në terren.

“Aksioni anti-informalitet nuk është një aksion për të mbledhur para për buxhetin e shtetit, sepse mbledhja e të ardhurave dhe parave ka në themel parimin e vetdeklarimit të vullnetarizmit. Aksioni anti-informalitet ka në fokus kryesisht korsinë e komunikimit dhe edukimit të tatimpaguesit”, u shpreh Ahmetaj.

Më tej ministri shtoi se “Është detyrë e administratës fiskale e Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, e Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave dhe Inspektoriatit të Punës që të reflektojë në terren një zbatueshmëri shumë këmbëngulëse të zbatimit të ligjit dhe një modesti maksimale në përqasje me qytetarët. Ju garantoj se nuk do të tolerohet asnjë sjellje e padenjë, e jashtëligjshme, arrogante e adrministratës tatimore, doganore apo inspektoriatit përkundrejt tatimpaguesve. Kjo është taksative”. deklaroi ministri Ahmetaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img