Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Aksioni i IKMT/ Tensione në Radhimë, pronarët nuk lejojnë të prishen ndërtesat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fad97fcbcb6a61fddcba1283a55e01c6

Është përshkallëzuar situata në Radhimë të Vlorës, aty ku Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit ka nisur aksionin për prishjen e ndërtesave pa leje.

IKMT është përballur me kundërshtimin e pronarëve të bizneseve të cilat do të prishen. Siç shihet nga pamjet ka një prezencë të shtuar të forcave të policisë.

Ndërkohë, pak më herët pati edhe një përplasje mes pronarëve dhe forcave të policisë. Aktualisht mjetet e IKMT kanë ndalur punën dhe pritet që të nisë sërish.

Duke filluar nga Lungomarja deri në Orikum, IKMT-ja ka planifikuar të shembë rreth 60 ndërtime të paligjshme. Kjo ndërhyrje do të mundësojë zgjatimin e bulevardit.

RRR.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img