Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Aksioni “BLIC” i SPAK në zyrat e Kadastrës, zbardhen emrat dhe funksionet e të arrestuarve (Çfarë kërkon Prokuroria)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Posaçme (SPAK) dhe Policia e Shtetit kanë zhvilluar sot një aksion të befasishëm në zyrat e Hipotekës në Rinas. Janë dhënë disa urdhëra ndalimi ndërsa zyrtarët e përfshirë akuzohen për “falsifikim dokumentash” “marrje rryshfeti”.

Newsbomb mëson se për Admir Burin është kërkuar “arrest me burg”, edhe për Gazmend Canin “arrest me burg”, Panol Nikolla “pezullim nga detyra”, Neritan Balbusha “arrest me burg”. Për personat që është kërkuar “arrest me burg” rëndon akuza për “Ushtim ndikimi”. Për 4 të tjerë është kërkuar “detyrim paraqitje”.

Dy prej tyre bënin rolin e seskserit kurse tjetri është zyrtar i nivelit të ulët, të cilët dyshohen se regjistruan një pronë në mënyrë të paligjshme.

Deri më tani dyshohet për falsifikim dokumentesh, mbivendosje pronash dhe korrupsion teksa hetimi prej disa muajsh është kryer nga SPAK. Bëhet me dije se pronat në fjalë janë brenda territorit të Tiranës.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img