Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Aksion i Policisë së Kosovës, dhjetra zyrtarë të arrestuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

58555b3936269ab393ef7e0cb4200ab1

Policia e Kosovës ka zhvilluar gjatë ditës së sotme një aksion masiv të shtrirë në të gjithë Kosovën.

Bëhet me dije se aksioni është zhvilluar nga Departamenti i Krimit Ekonomik me qëllimin kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka vërtetuar se aksioni i Policisë është bërë edhe në Ministrinë e Infrastrukturës, pasi sipas informacioneve aksioni ka lidhje me problematikën e patentave të shoferëve.

Sipas zëdhënësit të policisë, nga aksioni janë arrestuar së paku 10 zyrtarë.

Mësohet se aksioni i Policisë së Kosovës ka ardhur vetëm një ditë pasi u përurua testimi elektronik ‘e-testimi’ për provimin e patentës së shoferit, i cili u përurua nga vetë ministri i Infrastrukturës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img