Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Aksion antidrogë: Arrestohen 3 shqiptarë, kapen me 156 kg marijuanë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia greke vijon aksionin antikanabis, duke arrestuar në Kostur 3 shqiptarë të cilët tentuan të kalonin kufirin e gjelbër me 156 kg marijuanë.

Gjatë këtij operacioni kanë rënë në pranga 3 shqiptarë, të moshës 25, 30 dhe 34 vjeç, të cilët tentuan të kalonin kufirin e gjelbër me 2 automjetet e tyre. Sasia e konsiderueshme e drogës ishte futur në 6 çanta.

Bëhet me dije se prej 20 janarit të këtij viti, policia greke ka ndaluar rreth 2.9 ton të sasi narkotike të ardhur nga Shqipëria.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img