Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
3.6kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Aksidentuan për vdekje 61-vjeçarin në Lezhë, Gjykata jep masat për dy të rinjtë

spot_img

Lajme të ngjashëm

2bb5f29dbcdda02f6214d9637c4ec1db

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë për dy të rinjtë që aksidentuan për vdekje 61-vjeçarin Gjon Kola, mbrëmjen e së dielës në superstradën Lezhë-Milot, pranë fshatit Ishull-Lezhë.

Mësohet se togat e zeza kanë vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për 22-vjeçarin A.Xh dhe “arrest shtëpie” për 19-vjeçarin N.D.

Teksa lëviznin me automjetet e tyre dy të rinjtë kanë përplasur për vdekje 61-vjeçarin, i cili po tentonte të kalonte rrugën.

Njoftimi i plotë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në D.V.P Lezhë arrestuan në flagrancë shtetasit:A.Xh.,22 vjeç dhe N.M.,19 vjeç, banues në Lezhë.

Këta shtetas,rreth orës 17:30,të datës 29.11.2020, në aksin rrugor Lezhë-Milot,në Ishull Lezhë,  duke lëvizur  me mjetet e tyrë tip “Benz ” dhe “BMË”, në sense të kundërta, kanë aksidentuar shtetasin Gj.K.,61 vjeç,banues në Lezhë, i cili ka humbur jetën.

Materialet hetimore iu referuan u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img