Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Aksidenton rëndë këmbësoren, arrestohet inspektori i FNSH (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

670e944cbab3673f40454edc245dc64e

Një efektiv i Ndërhyrjes së Shpejtë është arrestuar në flagrancë pasi aksidentoi rëndë një 58-vjeçare e cila ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Shërbimet për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) bëjnë me dije se është arrestuar inspektor Ramazan Durishti me detyrë, trup shërbimi operacional pranë Repartit të Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH).

Mësohet se arrestimi i efektivët të policisë është bërë mbrëmjen e datës 4 dhjetor në orën 22.30 për veprën penale të “Shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor.

Më datën 4 dhjetor, rreth orës 16:40 duke drejtuar automjetin me targa TR 6897 P në rrugën “Bulevardi Blu” në Kamëz, inspektor Durishti ka aksidentuar këmbësoren N.T. 58 vjeçe.

Për pasojë e dëmtuara ndodhet në spitalin e traumës nën kujdesin intesiv të mjekëve.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

Më shumë

spot_img
spot_img