Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Aksidentoi për vdekje një 61-vjeçar, arrestohet pas tre muajsh shqiptari në Itali; si e identifikoi policia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 28-vjeçar shqiptar ka rënë në pranagat e policisë italiane, pasi tre muaj më parë ka aksidentuar për vdekje një 61-vjeçar.

28-vjeçari është arrestuar nga policia në zonën Bolzanos, teksa po tentonte që të kthehej në Shqipëri.

I riu shqiptar tre muaj më parë përplasi për vdekje 61-vjeçarin, Federico Boccucci. Ai pas aksidentit e la makinën dhe të moshuarin të shtrirë në tokë dhe u largua duke vrapuar.

Policia e identifikoi autorin nga disa fatura bastes që kishte në makinë dhe nga gjaku që gjetën në mjet.

Shqiptari ndodhet në paraburgim dhe akuzohet për “vrasje në rrugë”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img