Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Aksidentohet ylli i Hollivudit, përplaset me makinë në Malibu

Lajme të ngjashëm

Legjenda e Hollivudit Dick Van Dyke raportohet se humbi kontrollin e makinës së tij dhe u përplas me një portë mëngjesin e së mërkurës.

97-vjeçari humbi kontrollin e timonit të Lexus-it të tij mbi rrugët mee lagështirë në Malibu, Kaliforni, pas reshjeve të shumta të shiut. Policia tha se Ylli i Mary Poppins ka pësu disa lëndie të lehta.

Ai u trajtua në vendngjarje nga mjekët dhe më pas u soll në shtëpi nga një mik.Oficerët e policisë kanë thënë se droga dhe alkooli nuk dyshohet të jenë të përfshira në aksident. Megjithatë, është raportuar se policia ka dorëzuar dokumente në Departamentin e Mjeteve Motorike që ai të rimarrë testin e drejtimit, për shkak të moshës.

Karriera e Van Dyke në Hollyëood përfshin mbi shtatë dekada mes filmit, televizionit dhe teatrit. Ai është fituesi i disa çmimeve si: “Golden Globe”, “Tony dhe Grammy”.

Më shumë