Aksidentohet me makinë Princi Philip i Mbretërisë së Bashkuar

Publikuar tek: bota, më 19:48 17-01-2019 Aksidentohet me makinë Princi Philip i Mbretërisë së Bashkuar

Princi Philipp i Mbretërisë së Bashkuar, bashkëshort i Mbretëreshës Elizabeth II, është përfshirë në një aksident me makinë.

Lajmin e bën me dije Pallati Mbretëror duke theksuar se Princi 94-vjeçar ka shpëtuar pa lëndime serioze. Princi Philipp ishte duke e ngarë vetëm makinën tip “Range Rover” kur ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga kryesore duke u përplasur me një makinë tjetër.

Sipas dëshmitarëve, makina e Dukës së Edinburgut u përmbys. Persona që gjendeshin aty pranë ndihmuan Princin të dilte nga makina, dhe thanë se ishte i tronditur, por i vetëdijshëm.

dfgrhjtrjyghjghjghj.jpg

xdfgdfhdrhjertj.jpg

fghfghjtrr6yjir4tjj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VIDEO që po bën xhiron e rrjetit, vajzat këndojnë në mënyrën më të ‘çmendur’ këngët e famshme të ‘Queen’
PAMJE TRONDITËSE, 'Jelekverdhi' shembet përtokë pasi qëllohet me armë nga Policia »
Article Logic
Execution time: 0.011729955673218
array(1) { ["section"]=> string(68) "aksidentohet-me-makine-princi-philip-i-mbreterise-se-bashkuar-149233" }