Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Aksidenti tragjik te Shkalla e Tujanit në Tiranë, kush është hoxha i arrestuar që humbi nënën dhe fqinjin, babai ndodhet në spital

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9846cd3e2a017ad8a1eecd93d2c72bea

Defa Kaloshi dhe Hidër Daci janë dy viktimat e aksidentit të ndodhur pasditen e djeshme në vendin e quajtur Shkalla e Tujanit në Tiranë.

Defa Kaloshi, nëna e shoferit të mjetit, ka ndërruar jetë sot në spitalin e Traumës. Ndërsa dje në vendngjarje ka humbur jetën dhe pasagjeri tjetër në mjet, 68 vjeçari Hidër Daci. Në spital jashtë rrezikut për jetën është babai i tij, Besnik Kaloshi.

Për aksidentin tragjik, policia ka arrestuar shoferin e mjetit, hoxhën Neki Kaloshi. Rruga ku ai po kalonte me makinë është kantier i hapur ndërtimi. Për këtë lajm ka reaguar dhe imami Ahmed Kalaja.

“Hoxha i nderuar edhe vëllai ynë Neki Kaloshi pas një aksidenti; humbi nënën e tij edhe komshiun e tij; ndërkohë që babai ka dalë nga rreziku për jetën.

Ai vetë është jasht çdo rreziku për jetën Elhamdulilah.

Bëni dua për nënën e tij!

Bëni dua për fqinjin e tij!

Bëni dua për familjen e tij!

Bëni dua për Nekiun ta kalojë këtë sprovë këtë hall me durim”, shkruan ai.

NGA VENDNGJARJA:
126928894_645720869432019_1415473118132909194_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img