Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Aksidenti tragjik në Tiranë-Durrës/ Identifikohet dhe viktima e dytë, shoferi 26 vjeçar i burgosur disa herë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Roxhesa Klironomi 24 vjeçe, banuese në Durrës, është pasagjerja tjetër që ka ndërruar jetë në aksidentin e ndodhur në orët e para të së dielës në autostradën Tiranë-Durrës.

26 vjeçarja Silva Gjergji, banuese në Mirditë, pasagjere në automjet, gjithashtu humbi jetën në këtë aksident tragjik, ndërsa shoferi, Arbër Tivari 26 vjeç, banues në Durrës ka mbetur i plagosur rëndë dhe aktualisht ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë.  Të riut iu komunikua në spital edhe masa e arrestit.

Arbër Tivari është emër i njohur për policinë e Durrësit, pasi në mars 2021 ai u plagos në lagjen nr.4 në Durrës, pas një konlfikti çasti me Alket Buçpapaj, i cili pasi qëlloi me armë zjarri u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes. Për herë të fundit, Tivari është arrestuar për armëmbajtje pa leje dhe municione luftarake.

Aksidenti tragjik ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm, në autostradën Tiranë-Durrës, pasi Tivari humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me trafikndarësen. Si pasojë humbën jetën dy vajzat e reja, Roxhesa Klironomi 24 vjeçe dhe Silva Gjergji 26 vjeçe, ndërsa shoferi 26 vjeçar mbeti i plagosur rëndë.

Lexo edhe: Aksident fatal me dy viktima në Tiranë-Durrës, Policia i komunikon masën e arrestit shoferit te Trauma (EMRAT-DETAJE)

Lexo edhe: Aksident tragjik në aksin Tiranë-Durrës, HUMBIN jetën dy pasagjeret, shoferi në gjendje të RËNDË në spital

Më shumë


spot_img

spot_img