Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Aksidenti tragjik në Shkodër, zbulohet shkaku, arrestohet shoferi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

72ab43a89d0386bb551bf1e5afdad747

Një aksident i rëndë  ka ndodhur mesditën e djeshme në aksin rrugor Shkodër- Bushat, ku kanë humbur jetën 2 persona, e ndërsa 4 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Mësohet se viktimat janë dy gra Luljeta Zefi 39 vjeçe dhe Diana Mjeshtri 45 vjeçe. Ndërkohë të plagosur kanë mbetur Lutfi Kabaçi, 55 vjeç; Emanuel Përjaku, 23 vjeç; Jak Përjaku, 28 vjeç; Beta Mata, 32 vjeç; Pjetër Zefi, 66 vjeç dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Raportohet se mjeti tip Mitshubish ka goditur në pjesën e pasme automjetin tip Audi, ku dhe po udhëtonin dy viktimat.

Ndërkohë gjatë ditës së sotme, policia ka arrestuar shkaktarin e këtij aksidenti, Jak Përjaku, 28-vjeç.

Nga hetimet e kryera, ka rezultuar se Përjaku po lëvizte me shpejtësi tej normave të lejuara dhe ka goditur në pjesën e prapme automjetin tip Audi, ku dhe po udhëtonin dy viktimat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img