Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Aksidenti tragjik në Kashar, dy nga të vdekurit janë vëllezër, viktimën e tretë dhe shoferin i kishin kushërinj (EMRAT-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

96339797c7f2261a410db247ab0431cb

Ismail Sula dhe Belul Sula, respektivisht 56 vjeç dhe 53 vjeç, janë dy vëllezërit që humbën jetën në aksidentin tragjik të ndodhur pak para mesnatës në Kodër-Kashar, bashkë me kushëririn e tyre Dashamir Dema 50 vjeç.

Tre viktimat ishin pasagjerë në mjetin me targa rumune që drejtohej nga kushëriri tjetër i tyre, Zija Murati 29 vjeç. Ky i fundit ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Ndërkohë, dy vëllezërit Sula dhe kushëriri tjetër Dashamir Dema fatkeqësisht nuk kanë mundur të jetojnë.

Si pasojë e përplasjes së fuqishme, mjeti me targa rumune me të cilin udhëtonin 3 viktimat dhe kushëriri i tyre shofer, është shkatërruar totalisht. Aq e fortë ka qenë përplasja saqë mjeti është deformuar i gjithi.

Mjeti me të cilin ata udhëtonin, me shofer Zija Muratin, ka dalë nga rruga rreth orës 23.30 në Kodër-Kashar, pranë ish-Radiostacionit. Dy vëllezërit Sula që banonin në Kashar, kanë ndërruar jetë menjëherë në vendngjarje, ndërsa kushëriri i tyre Dashamir Dema ka ndërruar jetë në spital.

Grupi i hetimit dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të saj. Sakaq, shoferit 29 vjeçar i janë bërë analizat e gjakut në spital për të parë nëse ka qenë nën efektin e alkolit kur ka ndodhur aksidenti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img