Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Aksidenti tragjik në Bullgari, kompanisë “Besa Trans” i hiqet licenca e punës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kompanisë “Besa Trans BTB” i është hequr licenca e punës. Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në Maqedoninë e Veriut përmes një njoftimi bën me dije se pas të dhënave zyrtare të dorëzuara nga Ministria e Punëve të Brendshme, ka vërtetuar se për automjetin e përmendur nuk është dhënë licencë për transportim ndërkombëtar të udhëtarëve.

Sipas të dhënave nga ministria thuhet se autobusi i djegur nuk rezulton i regjistruar, shkruajnë mediet në Kosovë.

“Në pajtim me nenin 12 të Ligjit për transport rrugor dhe për shkak të mungesave që janë vërtetuar nga ana e Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve dhe me qëllim që të parandalohet ndonjë veprim tjetër nga firma që do të mund të nxisë pasoja negative, firmës “Besa Trans BTB” i merret licenca për punës, përkatësisht ndalesa për kryerjen e veprimtarisë”, thuhet në deklaratën e ministrisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img