Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Aksidenti tragjik në Bullgari i autobusit maqedonas, reagon Xhaçka: Dhimbje e madhe për 45 jetët e humbura të shqiptarëve…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar menjëherë për aksidentin tragjik që ka ndodhur në Bullgari.

Xhaçka me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se ndjen dhimbje për 45 jetët e humbura në këtë aksident.

Ndër të tjera Xhaçka shkruan se Shqipëria është pranë Maqedonisë së Veriut në këtë moment të vështirë.

“Dhimbje e madhe për 45 jetët e humbura të shqiptarëve nga Maqedonia e Veriut gjatë aksidentit tragjik në Bullgari. Ngushëllimet më të sinqerta familjeve të viktimave dhe shërim të shpejtë të plagosurve. Shqipëria është pranë Maqedonisë së Veriut në këtë moment të vështirë. !” shkruan Xhaçka.

Kujtojmë që autobusi maqedonas në Bullgari është aksidentuar dhe më pas është përfshirë nga flakët duke shënuar kështu 45 viktima, ku mes tyre janë dhe 12 fëmijë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img