Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Aksidenti në Elbasan, ndërron jetë këmbësori, policia arreston shoferin 21-vjeçar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme në fshatin Vidhas të Elbasanit, ku një makinë ka përplasur një prej këmbësorëve që po kalonte rrugën.

Menjëherë këmbësori Banush Balla 65-vjeç u dërgua në spital, por fatkeqësisht nuk ka mundur ti shpëtojë plagëve të marra.

Sipas njoftimi zyrtar të policisë 65-vjeçari është përplasur për vdekje nga shtetasi N.N, 21 vjeç i cili ishte duke drejtuar mjetin tip “Opel” në momentin e përplasjes.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Elbasan/Informacion paraprak

Me datë 15.12.2021, rreth orës 17:00, në aksin rrugor Elbasan-Papër, fshati Vidhas, mjeti tip “Opel” me drejtues shtetasin N. N., 21 vjeç ka aksidentuar këmbësorin shtetasin B. B., 65 vjeç.

Si pasojë e aksidentit, shtetasi B. B., ka humbur jetën në vendngjarje.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Më shumë


spot_img

spot_img