Hapësire reklamuese

Aktualitet

Aksidenti në Belsh, në gjendje të rënduar nëna dhe një nga vajzat binjake

Shkruar nga Newsbomb
Aksidenti në Belsh, në gjendje të rënduar nëna dhe

Pas një aksidenti të rëndë që ndodhi sot në fshatin Dragot në Belsh, 4 pjesëtarë të një familjeje janë plagosur, përfshirë vajzat binjake 8-vjeçare. Makina që drejtohej nga nëna e vajzave doli nga rruga dhe u përmbys, duke shkaktuar një shpërthim dhe flakë në makinë.

Banorët e zonës kanë ndihmuar në nxjerrjen e të plagosurve nga makinë, fatmirësisht para se flakët të përhapeshin. Të plagosurit u transportuan drejt Spitalit Rajonal Berat për shkak të afërsisë dhe u futën menjëherë në sallën e operacionit.

Ata kanë pësuar plagë të shumta në kokë dhe se nëna dhe një nga vajzat binjake janë në gjendje më të rënduar. Të plagosurit po monitorohen dhe po i nënshtrohen ekzaminimeve të nevojshme për t'i ofruar ndihmën më të mirë mjekësore.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 16:45, në aksin rrugor “Belsh-Kuçovë”, automjeti me drejtues shtetasin E. M., ka dalë nga rruga dhe për këtë shkak automjeti është përfshirë nga flakët.

Si pasojë është dëmtuar lehtë dhe po merr asistencë mjekësore vajza e shtetasit E. M., 8 vjeçe (pasagjere), e cila është jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për përcaktimin e rrethanave të këtij rasti.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese