Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Aksidenti me teleferikun në Itali ku mbetën 14 viktima, arrestohen 3 persona përgjegjës për tragjedinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka arrestuar tre persona mëngjesin e sotëm, në lidhje me shkakun e aksidentit tragjik të teleferikut në Italinë Veriore.

Si pasojë e rënies së teleferikut humbën jetën 14 persona, mes tyre 2 fëmijë. I vetmi i mbijetuar është një 5-vjeçar i cili arriti të shpëtonte falë përqafimit të të atit të tij.

Të dielën, kabina e një teleferiku që lidhte qytetin e Streza, në brigjet e Liqenit Maggiore, me malin Motarone, ra nga 300 metra lartësi.

Teleferiku Stresa-Motarone transporton turistët nga qyteti në brigjet e liqenit në një lartësi prej 1300 metra, në krye të malit Motarone dhe udhëtimi zgjaste 20 minuta.

Ai ishte rihapur kohët e fundit, pas heqjes së kufizimeve për shkak të pandemisë Covid-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img