Hapësire reklamuese

Aktualitet

Aksidenti me 6 të plagosur në aksin “Librazhd-Elbasan”, arrestohet drejtuesi i mjetit

Shkruar nga Newsbomb
Aksidenti me 6 të plagosur në aksin “Librazhd-Elbasan”,

Policia ka vënë në pranga një drejtuesin 67-vjeçar, i cili shkaktoi aksidentin në aksion “Librazhd-Elbasan”.

Automjeti që drejtohej nga ai është përplasur me automjetin që drejtohej nga një 39-vjeçar. Nga përplasja janë plagosur shoferi 67-vjeçari, dhe 4 pasagjerë të cilët po udhëtoni me të. E plagosur ka mbetur dhe një vajzë 11-vjeçare që ndodhej në automjetin me të cilin po lëvizte 39-vjeçari.

Të plagosurit janë dërguar për trajtimin mjekësor në spital, dhe fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

“Në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”, në fshatin Xibrakë, automjeti me drejtues shtetasin V. Ç., 67 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin A. A., 39 vjeç.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar shtetasi V. Ç. dhe 4 pasagjerë që udhëtonin me të dhe, si dhe një 11-vjeçare që udhëtonte në automjetin me drejtues shtetasin A. A.

Të dëmtuarit ndodhen në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën,”njoftoi policia.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese