Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Aksidenti i trefishtë në Pogradec, procedohen në gjendje të lirë dy shoferët

Lajme të ngjashëm

Policia e Pogradecit ka proceduar penalisht dy shoferët që ditën e djeshme u pëfshinë në një aksident.

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë referuan materialet në Prokurori, ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit R. H., 38 vjeç, banues në Pogradec dhe M. H., 41 vjeç, banues në Tiranë, pasi në aksin rrugor “Pogradec-Qafë Thanë”, pranë fshatit Pojskë, shtetasi R. H., duke drejtuar automjetin tip “Benz”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti që drejtonte 38-vjeçari është përplasur me automjetin tip “Toyota”, me drejtues shtetasin M. H. dhe me automjetin tip “Opel”, me drejtues shtetasin A. Y., 38 vjeç, banues në Korçë.

Nga përplasjet, u dëmtuan shtetasi R. H. dhe pasagjeri K. B., 27 vjeç, që udhëtonin me automjetin tip “Benz” dhe shtetaset N. H., 38 vjeçe dhe K. H., 37 vjeçe, pasagjere në automjetin tip “Toyota”.

Të dëmtuarit u dërguan në Spitalin e Traumës, Tiranë, për mjekim më të specializuar dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë ditën e djeshme, për një aksident rrugor, ju informojmë se:

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë referuan materialet në Prokurori, ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit R. H., 38 vjeç, banues në Pogradec dhe M. H., 41 vjeç, banues në Tiranë, pasi në aksin rrugor “Pogradec-Qafë Thanë”, pranë fshatit Pojskë, shtetasi R. H., duke drejtuar automjetin tip “Benz”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti që drejtonte 38-vjeçari është përplasur me automjetin tip “Toyota”, me drejtues shtetasin M. H. dhe me automjetin tip “Opel”, me drejtues shtetasin A. Y., 38 vjeç, banues në Korçë.

Nga përplasjet, u dëmtuan shtetasi R. H. dhe pasagjeri K. B., 27 vjeç, që udhëtonin me automjetin tip “Benz” dhe shtetaset N. H., 38 vjeçe dhe K. H., 37 vjeçe, pasagjere në automjetin tip “Toyota”.

Të dëmtuarit u dërguan në Spitalin e Traumës, Tiranë, për mjekim më të specializuar dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, për veprime të mëtejshme.

Më shumë