Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Aksidenti i rëndë në Tepelenë, dalin EMRAT e 9 të plagosurve, 2 prej tyre me helikopter drejt Tiranës

Shkruar nga Newsbomb

Zbulohen identitetet e 9 personave të plagosur nga aksidenti i sotëm në akosn rrugor Memaliaj-Krahas.

Gjatë aksidentit janë përplasur një automjet tip “Volksëagen” me autobusin e linjës Sarandë-Elbasan, ku si pasojë janë dëmtuar drejtuesi i autoveturës Sokol Brahimi 28 vjeç dhe pasagjerja, e fejuara e tij Shqiponja Xhafa 18 vjeçe.

Dy të rinjë janë transportuar me helikopter drejt Tiranës për shkak të gjenjdes së rëndë shëndetësore.

Mësohet se krahas dy të rinjve që udhëtonin me automjetin, kanë mbetur të plagosur edhe shtatë pasagjerë të autobusit.

Ata janë: Endrikejd Kapa, 17 vjeçc, Syrja Brahimi, 54 vjeç, Petrit Rrapaj, 56 vjeç, Hanko Mara, 52 vjeç, Zengjin Sina, 62 vjeç, Fatmir Selfaj, 60 vjeç dhe Robert Aliko, 55 vjeç.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese