Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
39 %
1.5kmh
75 %
Pre
14 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
Mar
14 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Aksidenti hekurudhor me 51 viktima, jep dorëheqjen ministri i Transporteve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas aksidentit hekurudhor të ditës së premte ku humbën jetën 51 persona, ministri i Transporteve të Tajvanit ka dhënë dorëheqjen.

Ministri Lin Chia-lung i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Su Tseng-chang, pasi ka thënë se do të marrë përgjegjësi për aksidentin.

Treni me 490 pasagjerë doli nga shinat në një tunel në veri të Hualien-it, ku disa vagonë u përplasën me muret e tunelit.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img