Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

AKSIDENT TRAGJIK/ Po bënte “garë”, autobusi përplaset me kamionin, humbin jetën 21 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident tragjik ka ndodhur në një autostradë në Egjiptin Jugor ku një autobus është përmbysur teksa po përpiqej të kalonte një kamion.

Si pasojë kanë humbur jetën 21 persona dhe tre të tjerë kanë mbetur të plagosur. Sipas njoftimit të policisë  gjatë aksidentin të dy automjetet u përfshinë nga flakët.

Zyra e prokurorit publik të vendit tha se rruga ishte duke u rikonstruktuar dhe nuk kishte drita ose shenja të trafikut. Të paktën 18 trupa ishin djegur plotësisht dhe dy shoferët ishin midis të vdekurve.

Në Egjipt aksidentet rrugorë janë një ndër problemet kryesore ku çdo vit humbin jetën mijëra persona.

Aksidentet  shkaktohen kryesisht nga shpejtësia, rrugët e këqija ose zbatimi i dobët i ligjeve të trafikut.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img