Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Aksident tragjik, përplasen dy trena, 32 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident tragjik i ka marrë jetën 32 personave dhe 66 kanë mbetur të plagosur.

Aksidenti ka ndodhur në Egjiptin Jugor ku dy trena janë përplasur me njëri tjetrin.

Në videot e publikuara në rrjet shihen qartë momentet e tensionit dhe ankthit  të policisë teksa përpiqen të shpëtojnë pasagjerët e bllokuar në vagonët e përplasur.

Sipas informacioneve të bëra publike nga Ministria e Shëndetësisë mësohet se dhjetëra ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img