Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Aksident tragjik! Përmbyset kamioni me emigrantë, 53 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur në jug të Meksikës ku  fatkeqësisht kanë humbur jetën 53 persona dhe dhjetra të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Më shumë se 100 persona, emigrantë nga Amerika Qendrore ishin brenda kamionit trailer i cili u aksidentua e Chiapas në Meksikë.

 “Është një nga aksidentet më të rënda në Meksikë”, thanë autoritetet.

Mësohet se në mesin e viktimave janë burra, gra dhe fëmijë. Ndërkohë që ende nuk ka një përgjigje nga autoritetet të cilët po punojnë zbardhjen e plotë të dinamikës së ngjarjes.

Chiapas i cili është kufitar me Guatamalën është pika kryesore tranzite për emigrantët ilegalë dhe pa dokumentacion.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img