Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Aksident tragjik në Turqi, autobusi del nga rruga, humbin jetën 8 persona dhe plagosen 35 të tjerë

Lajme të ngjashëm

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Turqi, ku kanë humbur jetën 8 persona dhe kanë mbetur të plagosur 35 të tjerë.

Mediat turke bëjnë me dije se një autobus ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar përmbys në një arë, duke i marrë jetën 8 persona, ndërsa 4 janë në gjendje të rëndë.

Autobusi i pasagjerëve po udhëtonte nga Diyarbakır në Bodrum dhe u përmbys në kryqëzimin Karabedir, Dinar Haydarlı. Në vendin e aksidentit janë dërguar një numër i madh i Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) dhe policia. Dyshohet se shoferin e ka zënë gjumi dhe ky ka qenë edhe shkaku i aksidentit tragjik.


Më shumë