Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Aksident tragjik në Mirditë, autobusi shkatërron ‘Land Roverin’, humb jetën drejtuesi i fouristradës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident me vdekje është shënuar sot rreth orës 17:20 në Mirditë, në aksin rrugor Rubik-Rrëshen.

Në aksident janë përfshirë një autobus me targa kosove dhe një fouristradë “Land Rover” me targa italiane. Si pasojë e përplasjes së fortë ka ndërruar jetë drejtuesi i “Land Roverit”, ndërkohë që mësohet se ka dhe një të plagosur.

Foto

Drejtuesi i autobusit është shoqëruar për në polici. Autoritetet janë njoftuar dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, ndërkohë që ende nuk dihet identiteti i viktimës apo i personave të tjerë të përfshirë.  

Më shumë

spot_img
spot_img