Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Aksident TRAGJIK në Lushnjë-Divjakë, Benz-i përplas motorin, humbin jetën dy persona; kush është një nga viktimat dhe shoferi që shkaktoi tragjedinë (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ba9364aa8e540e520b87a73ca61d42bf

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Lushnjë, afër Divjakës.

Mësohet se një makinë ka përplasur një motor, e për pasojë kanë humbur jetën dy persona. Viktimat janë drejtuesi dhe pasagjeri i motorit, një prej tyre është Igli Çuni.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Ura e Gradishtës”, teksa policia ka mbërritur dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, ndërsa ka shoqëruar drejtuesin e mjetit, Arsen Sina.   

“Sot rreth orës 15:10, në aksin rrugor Lushnjë-Divjakë, në vendin e quajtur “Ura e Gradishtës”, shtetasi A. S., 51 vjeç, banues në Spolat, Lushnjë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me motomjetin tip “Lifan”. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motomjetit dhe pasagjeri në motomjet, (ende të paidentifikuar) të cilët kanë ndërruar jetë. Është shoqëruar drejtuesi i automjetit dhe po kryhen veprimet procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img