Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Aksident tragjik në Itali, përmbyset makina, humbin jetën tre djem dhe dy vajza

Lajme të ngjashëm

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në periferi të Romës. Sipas medieve italiane pesë të rinj kanë humbur jetën, pasi makina me të cilën po udhëtonin u përmbys në rrugë, për shkaqe ende të paqarta.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2:30 në Fonte Nuova në via Nomentana. Një person i gjashtë që ishte në makinë, “Fiat 500”, u dërgua në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Sipas raportimeve të para, pesë viktimat, tre djem dhe dy vajza, ishin të moshës 21 deri në 17 vjeç.

Autoritetet kanë nisur hetimet për zbardhur shkakun e aksidentit fatal që iu miri jetën pesë të rinjve.

Më shumë